Portal internetowy Zmienmy.to

http://zmienmy.to

Serwis Zmieńmy.to jest nowoczesnym narzędziem dla aktywnych obywateli, których celem jest zmiana otaczającej rzeczywistości. Istotą funkcjonowania serwisu są petycje przygotowywane przez użytkowników portalu, na które każdy może oddać głos i poprzeć daną inicjatywę.

Realizacja:

lipiec - wrzesień 2014

Zadania:

  • Projekt graficzny portalu
  • Moduł logowania i rejestrowania użytkowników
  • Moduł zgłaszania petycji
  • Moduł moderowania petycji
  • Moduł głosowania na petycje
  • Moduł wysyłania automatycznych powiadomień dotyczących petycji
  • Stworzenie algorytmów wyświetlania petycji
  • Moduł strony użytkownika z osią czasu
  • Kodowanie HTML5, CSS3, PHP, JS, jQuery
  • Zaprojektowanie identyfikacji wizualnej (m.in logo)

Głos społeczeństwa, którego nie można zignorować!

Portal internetowy Zmieńmy.to został stworzony jako narzędzie nowoczesnej demokracji. Pozwalając aktywnym obywatelom w prosty sposób zmieniać rzeczywistość za pośrednictwem e-petycji. Portal jako pierwszy w Polsce jest dostosowany do nowej ustawy o petycjach.

Dodatkowych starań dołożyliśmy do skryptów obsługujących wysyłanie maili z portalu internetowego. A dokładniej by wysyłane wiadomości przechodziły przez filtry antyspamowe. Ten aspekt był bardzo ważny, ponieważ wiadomości na temat petycji dostają adresaci petycji. Dzięki otrzymywaniu wiadomości przez adresta o utworzonej petycji , istnieje szansa rozwiązania problemu zanim jeszcze problem stanie się popularny.

Unikalny portal internetowy

Projektując portal, za główny cel obraliśmy sobie intuicyjność i prostotę w obsłudze. By zagłosować na petycję nie trzeba wypełniać kilkunastu pól, potwierdzać adresu email, zapamiętywać kolejne hasła. Wystarczy zarejestrować się na stronie jednym przyciskiem za pośrednictwem Facebooka.

Dla osób niekorzystających z popularnego portalu społecznościowego przewidzieliśmy standardowy model zakładania konta z bardzo prostym mechanizmem rejestrowania.
Konto w portalu tworzy się automatycznie przy oddaniu pierwszego głosu.

Testy A/B drogą do zwiększania konwersji

To jak ważne jest testowanie strony uświadamia sobie każdy właściciel strony, który zobaczy raport z testów. Nawet pozornie niewielkie zmiany w układzie, kolorach potrafią zwiększyć współczynnik konwersji na stronie.

W portalu internetowym Zmienmy.to najważniejszym elementem jest udzielanie poparcia internetowej petycji. By móc oddać głos na inicjatywę, należy najpierw założyć konto w portalu, a jak powszechnie wiadomo internauci nie lubią zostawiać swoich danych. Dzięki uproszczeniu procesu rejestracji i testom układu przycisków głosowania zwiększyliśmy współczynnik konwersji strony internetowej do 39%.

Responsywny układ strony

Portal internetowy zaprojektowany i wdrożony na trzy rozmiary urządzeń: telefony, tablety i komputery. Dzięki tej operacji strona jest bardzo prosta w korzystaniu na każdym urządzeniu. Jednym z pierwszych działań przy optymalizacji strony pod kątem klikalności powinno być wykorzystanie potencjału użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych. Dostarczenie prostej i wygodnej w obsłudze strony, gwarantuje nie utrudnianie odwiedzającemu korzystanie ze strony.

 

Pokaz responsywności portalu internetowego Zmienmy.to

Pokaz responsywności portalu internetowego Zmienmy.toDziękujemy za zapoznanie się z naszą realizacją

Darmowa wycena
lub Zobacz stronę