Portal internetowy gminy Brzeg Dolny

http://brzegdolny.pl

Serwis informacyjny Urzędu Miejskiego w Brzegu Dolnym

Realizacja:

maj 2015

Zadania:

 • Projekt graficzny portalu
 • Dostosowanie strony do wytycznych WCAG 2.0
 • Kontrastowa wersja strony
 • Moduł powiększania tekstu
 • Responsywny układ strony
 • Moduł wyświetlania pogody
 • Wyszukiwarka treści na stronie
 • Konfiguracja kopii zapasowych dla bazy danych i kodu strony
 • Integracja strony z OpenGraph Facebook
 • Kodowanie HTML5, CSS3, PHP, JS, jQuery
 • Platforma WordPress

Założenia przy tworzeniu portalu

Na stronie znajdziemy codzienne informacje z życia gminy Brzeg Dolny. Unikatowymi treściami w portalu są materiały wideo tworzone na potrzeby strony i telewizji TvBD. Co dwa dni na stronę trafia pełne wydanie programu Aktualności, a także wyodrębnione z niego newsy.

Pierwszym zadaniem było, więc przemyślenie strony pod kątem wrzucania filmików. Wszystkie artykuły, które zawierają materiał wideo na miniaturce mają dodaną ikonę play. Dzięki temu będąc na stronie głównej portalu od razu wiemy, które artykuły zawierają filmik.
By wydania Aktualności nie gubiły się w archiwum strony, telewizja TvBD ma swoją osobną podstronę zbierającą wszystkie materiały filmowe. Artykułom wideo możemy nadać jedną z kategorii: Aktualności, Sesje Rad Samorządowych, Newsy i Inne.

Portal internetowy gminy Brzeg Dolny pełni również rolę informacyjną o mieście i sołectwach. Dzięki wirtualnemu spacerowi pokazuje nam miasto. Zawiera również informację dla inwestorów, o kulturze, historii, zabytkach, oświacie, sporcie i rekreacji.

Optymalizacja strony pod kątem WCAG 2.0

Od połowy 2015 roku, wszystkie instytucje publiczne mają obowiązek dostosować swoje serwisy internetowe do potrzeb osób niepełnosprawnych. Portal internetowy gminy Brzeg Dolny został od razu zaprojektowany pod kątem dostępności. Strona posiada bardzo prostą nawigację, do menu mamy dostęp w dwóch miejscach – w formie rozwiniętej i standardowej. Przygotowaliśmy również wersję kontrastową strony oraz możliwość powiększania tekstu na stronie.
Ale przede wszystkim strona zbudowana jest zgodnie ze standardami HTML i wytycznymi dotyczącymi ułatwień w dostępie do treści publikowanych w Internecie. Dzięki temu strona jest poprawnie interpretowana przez czytniki ekranu, z których korzystają niewidomi i niedowidzący.

Strona została zaprojektowana z typografią i kontrastami spełniającymi poziom AAA. Oznacza, to że ze strony komfortowo mogą korzystać osoby ze słabszym wzrokiem, ale również dla zdrowych oczu tekst jest bardzo czytelny.

Dzięki spełnianiu norm WCAG 2.0 strona jest również dostępna  i łatwiejsza w obsłudze dla każdego odwiedzającego.

Wyświetlanie reklam w portalu

Dodatkowo w portalu można umieszczać banery reklamowe i informacyjne. Sloty na reklamy umieszczone są na stronie głównej, stronie telewizji TvBD, w artykułach i stronach statycznych. Redaktorzy portalu mogą dowolnie konfigurować zawartość, kolejność, grafiki oraz linki umieszczone jako reklamy.Dziękujemy za zapoznanie się z naszą realizacją

Darmowa wycena
lub Zobacz stronę